18’lik Türk Manchester City’de

Nike tarafından dünyadaki en başarılı 32 genç futbolcudan biri seçilen Şereflikoçhisarlı Atakan Yiğit, 1.5 milyon Euro’ya Premier Lig’in ünlü ekiplerinden Manchester City’ye transfer oldu.

GEÇEN hafta Nike‘ın sponsorluğunu yaptığı “Nike Academy the Chance” adlı etkinlikte dünyadaki en yetenekli 32 genç futbolcu arasına giren ve Avusturya’da SC Simmering takımında oynayan Şereflikoçhisarlı Atakan Yiğit dün 1.5 milyon Euro’ya Manchester City’ye transfer oldu.

75 bin aday futbolcu arasına Türkiye’den Kerem Tulgar ve Orkun Dervişler ile birlikte Avusturya’dan seçilen en yetenekli genç futbolculardan biri olan Atakan Yiğit, orta saha oyuncusu olarak sergilediği futbolla son dönemlerde Avrupa’nın transfer şampiyonu olan Manchester City’nin dikkatini çekti.

Aylığı 40 bin sterlin
İngiliz kulübünden aylık 40 bin sterlin de maaş alacak olan 18 yaşındaki Türk futbolcuya, Nike da ayda 4 bin sterlinlik alışveriş hakkı tanıdı.

Avusturya doğumlu Atakan Yiğit’in Avusturya’daki kar yağışı nedeniyle rötar yapıp Manchester’a gelişi sarkınca, dün yapılması planlanan imza töreni büyük ihtimalle bugün gerçekleştirilecek.

Nike Academy filmlerinde ise bu büyük transfer sonrası Atahan Yiğit’in Londra’da çekilmiş Chance görüntülerine yer verildi.

Hürriyet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

iyi ve güzel...