'Çoğunluk' Hindistan'dan ödülle döndü


Seren Yüce’nin yönettiği 'Çoğunluk' 12. Mumbai Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu Ödülleri’ni kazandı.

Yönetmenliğini Seren Yüce’nin yaptığı, Yeni Sinemacılar’ın son filmi 'Çoğunluk' başkanlığını ünlü yönetmen Jane Campion’ın yaptığı, Samira Makhmalbaf, Yoon Jeong-Hee, Tanya Seghatchian, Suhasini Maniratnam gibi tamamı önemli kadın sinemacılardan oluşan jüri tarafından En İyi Film Ödülü’ne layık görülürken, Bartu Küçükçağlayan filmdeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

Dünya prömiyerini Geleceğin Aslanı ödülüyle döndüğü 67. Uluslararası Venedik Film Festivali’nde yapan Çoğunluk, geçtiğimiz haftalarda yapılan 47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu Ödülleri’ni kazanmıştı.

İstanbullu orta sınıf bir ailenin oğlu Mertkan’ın hayatına odaklanan filmin başrollerini Bartu Küçükçağlayan, Settar Tanrıöğen, Esme Madra ve Nihal Koldaş paylaşıyor. Yardımcı oyuncularda Erkan Can, Cem Zeynel Kılıç, Feridun Koç, Mehmet Ünal ve İlhan Hacıfazlıoğlu yer alıyor.

ntvmsnbc
Güncelleme: 12:09 TSİ 29 Ekim. 2010 Cuma

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

iyi ve güzel...