Türk basketbol tarihinde bir ilk


Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nin resmi televizyon kanalı NBA TV, ilk defa Türkiye Basketbol Ligi'nden bir maçı canlı yayınlayacak...
Allen Iverson transferiyle, bütün dünyada müthiş bir reklam yapan Beşiktaş, yıldız oyuncu sayesinde Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştiriyor, yayın hakkını NBA TV’ye satıyor.

Milliyet'in haberine göre, Allen Iverson hayranlarının Beşiktaş Cola Turka’nın maçlarını seyretmek için sanal ortamda yaptıkları forumları da dikkate alan NBA TV’nin, Türkiye Basketbol Federasyonu ile temasa geçtiği ve Beşiktaş Cola Turka’nın maçlarının yayın hakkını istediği vurgulandı. Federasyonun, NBA TV’den gelecek olan parayı Kulüpler Birliği’nin havuzuna katmak istemesi üzerine Beşiktaş Yönetimi bu duruma itiraz etti. Siyah-beyazlı kulübün itirazı karşısında, NBA TV’nin Beşiktaş için maç başına 10 bin dolarlık ücreti TBF’ye ödeyeceği, bu paranın da Beşiktaş Kulübü’ne aktarılacağı bildirildi.

Beşiktaş Cola Turka’nın hem lig, hem de Avrupa maçlarını banttan yayınlamak isteyen NBA TV yetkililerinin önümüzdeki günlerde yapılacak sözleşme sonrasında, Allen Iverson’ın siyah-beyazlı forma altındaki görüntülerini bütün dünyaya seyrettireceği belirtildi.

İlk Yayın Derbiden

NBA TV, Iverson'un maçlarını yayınlamaya yarınki Beşiktaş Cola Turka-Fenerbahçe Ülker karşılaşmasıyla başlayacak. Beşiktaş Cola Turka Arena'da TSİ ile 15.30'da başlayacak bu maçı Iverson'ın Philadelphia 76ers'dan eski takım arkadaşı Chris Webber yorumlayacak.

Maçın Biletleri Tükendi

Iverson transferinin meyvelerini yavaş yavaş toplamaya başlayan Beşiktaş Yönetimi’ni sevindiren asıl gelişmenin ise Fenerbahçe Ülker ile oynayacakları derbi maçı biletlerinin tükenmesi olduğu öğrenildi. Beşiktaş tarihinde belki de ilk kez bir basketbol maçının biletlerin tükenerek karaborsaya düşmesinin yöneticileri bile şaşırttığı bildirildi.

Öte yandan Beşiktaş Cola Turka’nın antrenmanlarını yerli basının yanı sıra ABD, Avrupa ve Japon medyasının da takip ettiği öğrenildi.

Hürriyet Spor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

iyi ve güzel...